Hogyan működik?
A Vhelpi az Interneten keresztül kialakított videókapcsolat segítségével köti össze az operátort az ügyféllel. Az operátor feladata használati esettől függően lehet adatgyűjtés, távsegítség nyújtása az ügyfélnek, vagy vizuális környezetfelmérés, kárfelmérés.
Rendszerünk kiiktatja a felesleges regisztrációs és e-mail megerősítést igénylő folyamatokat, így az ügyfelek és az operátorok a lehető legkönnyebb és leghatékonyabb módon tudják felvenni a kapcsolatot egymással. A szoftver SMS-ben egy egyedi, egyszerhasználatos meghívó linket küld az ügyfél telefonjára, melyet böngészőjével megnyitva pillanatok alatt létrejön az interaktív videókapcsolat.
Ügyintéző mint, technikus, operátor, orvos, kárfelmérő
Az igény, probléma, hiba, betegség bejelentése után, kiszállás helyett, felveszi a kapcsolatot az ügyféllel a platformon keresztül.
Ügyfél mint, hibabejelentő, vásárló, károsult, beteg
Az ügyfél okostelefonján a linket megnyitva elindítja a videó streamet, így az ügyintéző virtuálisan segítheti, vizsgálhatja az ügyfelet, annak környezetét, vagy problémáját.
Technológia háttér
A rendszer magját a böngészők között kialakított magasminőségű videókapcsolat alkotja, mely adaptálódik az adott hálózati minőséghez. Ennek eléréséhez a WebRTC (Web Real Time Communication) nevezetű, nyíltforrású, valós idejű kommunikációt biztosító protokollgyűjteményt használjuk.
A távkommunikációnak a modern információs társadalomban hatalmas jelentősége van, amely a pandémia alatt csak erősödött, ez pedig rengeteg céget és szoftvermérnököt késztetett arra, hogy beálljon a WebRTC mögé támogatóként és fejlesztőként, és ne csak böngészőkben, hanem azon kívül, a natív szoftvervilágban is implementálják a protokollt.
Ez azt eredményezte, hogy napjainkra többek között a Facebook Messenger, a Zoom és a Microsoft Teams techvállalatok termékeinek magját is a WebRTC képzi.
A WebRTC tulajdonképpen összegyűjti az elmúlt évtizedek legfontosabb és legsikeresebb valós idejű kommunikációban alkalmazott technológiáit, és egy komplex, csúcstechnológiás protokollcsaládba gyúrja össze őket.
A teljesség igénye nélkül alkalmazunk DTLS (Datagram Transport Layer Security) és SRTP (Secure Real-Time Transport Protocol) protokollt a magasszintű adattitkosításhoz, SCTP (Stream Control Transmission Protocol) protokollt a bináris adatok (fájlok) küldéséhez, illetve RTP (Real- Time Transport Protocol) protokollt a médiafolyamok, azaz videó és hang küldéséhez.
Technológia előny
Milyen adatokat tárolunk?
Az ügyfelek eszközinformációit (hozzávetőleges helyzetmeghatározás, hálózattípus, böngészőtípus) nem tároljuk, hanem valós időben továbbítjuk az operátor számítógépére, így ezek az adatok csak a munkamenet közben láthatók, a hívás lezárását követően nem visszakövethetők. Az SMS-meghívóknak köszönhetően az ügyfelek telefonszáma is név nélkül jelenik meg.
A tényleges videókommunikáció, mely során az operátor az ügyfél telefonjának kameraképét láthatja, kizárólag a két eszköz között áll fent, titkosított csatornán, így a videókép sem menthető le semmilyen harmadik fél által.
Kizárólag a rendszerbe beregisztrált operátorok e-mail címét és nevét tároljuk, akik dedikált felhasználói fiókkal rendelkeznek.
Hogyan üzemeltethető?
Felkeltettük érdeklődését?
Lépjen velünk kapcsolatba!
Elérhetőségeink
Ügyfél
Megoldás
Szoftver
Dolgozó